Techniki nadruków

DRUK TAMPONOWY

Odpowiednia niemal dla wszystkich powierzchni i kształtów. Nadruk jest najpierw nanoszony na płytkę metalową, przy pomocy naświetlania. Następnie jest przenoszony na przedmiot przy użyciu tamponu (guma silikonowa). Przy pomocy różnych kształtów tamponów, można nadrukować różne powierzchnie. Na większości przedmiotów można drukować więcej niż jeden kolor. Maksymalne pole nadruku 7×7 cm.
SITODRUK

Technika, w której nadruk jest nanoszony na siatkę pokrytą materiałem światłoczułym. Klisza z nadrukiem posiadająca obszary przepuszczające światło oraz takie, które światła nie przepuszczają jest umieszczana na siatce, którą następnie naświetla się światłem ultrafioletowym. Nie naświetlone fragmenty zostają następnie wymywane tak, że farba może przez nie swobodnie przechodzić.
HAFT

Haft jest techniką, która polega na wyszywaniu nicią logo na wybranym przedmiocie. Techniki haftu używa się na czapkach, torbach, tekstyliach itd. Cena haftu nie zależy od ilości kolorów, lecz od ilości przeszyć i wielkości haftu. Kolor zależy od użytej nici. Maksymalna ilość kolorów to 15. Do wykonania haftu należy przygotować specjalny program. Najdroższe są hafty o dużej powierzchni i z użyciem złotej lub srebrnej nici.
GRAWEROWANIE LASEROWE

Metoda wypalania nadruku na powierzchni metalu i innych materiałów. Promień laserowy jest kontrolowany przez komputer, można więc wykonać nadruk o wyjątkowej dokładności. Nie ma możliwości grawerowania w kolorze. Kolor nadruku zależy od koloru podłoża na którym grawerujemy. Cena cennikowa dotyczy grawerunku o powierzchni do 9 cm kw. Za grawerowanie każdego cm kw powyżej tej powierzchni należy dodać 0,26 gr.
TŁOCZENIE

Po wykonaniu matrycy tłoczącej, nadruk jest zostaje poddany tłoczeniu na wybranym przedmiocie. Metoda ta jest w szczególności wskazana na przedmioty skórzane (kalendarze, portfele itp.)

TRANSFER

Technika nadruku polegająca na termicznym „wprasowaniu” w podłoże wcześniej przygotowanej grafiki, naniesionej na materiał transferowy sitodrukiem, offsetem lub drukiem cyfrowym. Technika ta głównie używana jest do tekstyliów, czapek, toreb, parasoli, itp.. Na przedmiotach na których możliwy jest tylko 1-kolorowy nadruk sitowy, najczęściej możliwy jest wielokolorowy nadruk transferowy. Transfer zalecany jest także w przypadku gdy nadruk zawiera cienkie linie, nie możliwe do nadrukowania sitem.

Odmianą transferu są:
Termosublimacja – Technika polegająca na przenoszeniu naduków podczas termicznej przemiany gazowej. Nadruki wykonuje się na materiale transferowym specjalnymi farbami sublimacyjnymi, następnie przenosi się je docelowo na tkaniny poliestrowe za pomocą specjalistycznych termopras. Nadruki charakteryzują się wysoką trwałością. Zazwyczaj wykonuje się tą techniką fotonadruki lub grafiki o bogatej kolorystyce.
Flock – Nadruk uzyskany przez nanoszenie strzyży tekstylnej o różnej długości włosa, dający efekt zamszu. Może być stosowany na wszystkie rodzaje materiałów. Umieszczany termotransferowo lub elektrostatycznie w polu wysokiego napięcia. Można ją stosować na wszystkie rodzaje materiałów.
Flex – metoda wykonywania nadruków polegająca na ploterowym wycięciu wzoru z foli pokrytej klejem oraz wgrzaniu jej za pomocą termoprasy w materiał. Nie wymaga przygotowywania matryc. Technika pozwala wykonać nadruki metaliczne lub odblaskowe.